ТӨРИЙН ЗАХИРГААНЫ УДИРДЛАГЫН ГАЗАР

Албан тушаалНэрӨрөөний дугаар Утасны дугаарИ-мэйл хаяг
1 Газрын даргын үүрэг гүйцэтгэгчС.Мөнхөөлэй 414 260387 Munkhuulei@mecs.gov.mn
2 Яамны хүний нөөцийн бодлого, мэдээллийн сан, салбар зөвлөл, төрийн албаны стандартын хэрэгжилт хариуцсан мэргэжилтэн Ш. Сарантуяа 418 264531 Sarantuya@mecs.gov.mn
3 Үндэсний хөтөлбөр, тогтоол, тушаал  шийдвэрийн биелэлт, тайлагнал хариуцсан мэргэжилтэн Г.Ундраа 110а 263118 Undraa@mecs.gov.mn
4 Яамны үйл ажиллагааны төлөвлөлт, тайлагнал хариуцсан мэргэжилтэн  Б.Золзаяа Zolzaya@mecs.gov.mn
5 Яамны үйл ажиллагааны чанарын баталгаажуулалт, дотоод журмын биелэлт хариуцсан мэргэжилтэн Б.Энхбаяр 421 260728 Enkhbayar@mecs.gov.mn
6 Боловсролын салбарын харьяа байгууллагын удирдлагын үйл ажиллагаа, хүний нөөцийн бүрэлдэхүүн, хөдөлгөөн  хариуцсан мэргэжилтэн Д.Наранзул 215 267445 Naranzul@mecs.gov.mn
7 Соёл, шинжлэх ухаан, биеийн тамир, спортын салбарын харьяа байгууллагын удирдлагын үйл ажиллагаа, хүний нөөцийн бүрэлдэхүүн,  хөдөлгөөн  хариуцсан мэргэжилтэн Б.Амарбаясгалан Amarbayasgalan@mecs.gov.mn
8 Салбарын мэдээллийн нэгдсэн сангийн зохицуулалт, яамны дотоод сүлжээ,  мэдээллийн технологийн асуудал хариуцсан мэргэжилтэн О.Дүнжиннамдаг 108 263727 Dunjinnamdag@mecs.gov.mn
9 Боловсролын салбарын статистикийн мэдээлэл, бүртгэл, шинжилгээ хариуцсан мэргэжилтэн Ю.Алтантуяа Altantuya@mecs.gov.mn
10 Соёл, шинжлэх ухаан, биеийн тамир, спортын салбарын статистикийн мэдээлэл, бүртгэл, шинжилгээ хариуцсан мэргэжилтэн  Л.Мөнхтуяа 516-1 315403 Munkhtuya@mecs.gov.mn
11 Салбарын шагнал, урамшуулал, мэдээллийн сангийн бүрдүүлэлт, баяжуулалт хариуцсан мэргэжилтэн  П.Жавзмаа 516-3 318131 Javzmaa@mecs.gov.mn
12 Яамны нягтлан бодогч Б.Уранбилэг 123 263663 Uranbileg@mecs.gov.mn
13 Яамны хангамж үйлчилгээ, ахмадын асуудал хариуцсан ажилтан Ч.Батболд  122 266282 Batbold@mecs.gov.mn
14 Яамны албан хэрэг хөтлөлт, тайлагнал хариуцсан ажилтан Г.Амаржаргал 105 262227 Amarjargal@mecs.gov.mn
15 Өргөдөл, гомдлын барагдуулалт, иргэдэд үйлчлэх ажлын зохицуулалт хариуцсан ажилтан Н.Янжиндулам Yanjindulam@mecs.gov.mn
16 Яамны архивын үйл ажиллагааны төлөвлөлт, хэрэгжилт хариуцсан ажилтан Б.Баярхүү 112 Bayarkhuu@mecs.gov.mn
17 Боловсрол, соёл, шинжлэх ухаан, спортын сайдын хэвлэлийн ажилтан М.Уранчимэг 110б 260723 Uranchimeg.m@mecs.gov.mn
18 Сайдын туслах Г.Оюунтунгалаг511 262480 Oyuntungalag@mecs.gov.mn
19 Дэд сайдын туслах Ж.Баттуяа509 262003  Battuya@mecs.gov.mn
20 Төрийн нарийн бичгийн даргын туслах Э.Золзаяа 412 263653 Zolzaya.e@mecs.gov.mn
.